AJANS Mik
Yurt Dışı Fuarlar
  Yurt İçi Fuarlar
 

Mevcut site içeriğinde arama yapabilirsiniz. Örnegin: "hidrolik"
Hidrolik&Pnömatik web sitesini nereden duydunuz?
Anket Sonuçları

Yenilik ve etkinliklerden haberdar olmak için e-posta listemize mutlaka kayıt olunDergimizin güncel ve geçmiste yayinlanan sayilarina gözatabilirsiniz

Mikdisplay

http://www.maximator.com.tr/

http://www.ph-hydraulik.de/

http://tuyap.com.tr/fuarlar/plast-eurasia-2017#fuar-profili

Seyad Üyesidir

Ana Sayfa http://www.uzaymakina.com.tr/
 
  / 2017
 
Haber 08.09.2017 tarihinden bu yana 406 kez okundu. / 90. SAYI

VIII. Ulusal Hidrolik Pnömatik Kongresi ve Sergisi’nin Hazırlıkları Devam Ediyor

Ulusal Hidrolik Pnömatik Kongresi Düzenleme Kurulu, VIII. Ulusal Hidrolik Pnömatik Kongresi ve Sergisi’nin hazırlıkları ile ilgili yapmış olduğu açılmada;
“TMMOB Makina Mühendisleri Odası tarafından 1999 yılında ilk kez düzenlenen Ulusal Hidrolik Pnömatik Kongresi, İstanbul ve İzmir Şubelerinin yürütücülüğünde yedi kez gerçekleştirildi. İlk altı kongre İzmir’de gerçekleştirilirken, 2014 yılında İstanbul’da gerçekleştirilen HPKON’un 2017 yılında katılımcılardan gelen talep üzerine tekrar İzmir’de düzenlenmesine karar verildi.
MMO Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde 22-25 Kasım 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan VIII. Ulusal Hidrolik Pnömatik Kongresi ve Sergisi’nin hazırlıkları Düzenleme, Yürütme ve Danışmanlar Kurulunun çalışmalarıyla devam ediyor. Tekrar İzmir’e dönen Hidrolik Pnömatik Kongresinin nitelik olarak daha da yukarılara taşınması amaçlanmaktadır.
HPKON 2017’nin hazırlıkları, Düzenleme Kurulu’nun 25 Haziran 2016 tarihinde İzmir’de yaptığı toplantı ile başladı. Daha sonra oluşturulan 21 üyeli Kongre Yürütme Kurulumuz bugüne kadar 7 toplantı gerçekleştirerek program çerçevesinde çalışmalara devam etti. Bu süre içinde ilk çağrı broşürü ve kongre afişi hazırlanarak derneklere, üniversitelere, ilgili kurumlara ve tüm sektöre posta ve e-posta aracılığı ile gönderildi. Buna karşılık olarak bildiri yazarları özet metinlerini kongre sekretaryasına ulaştırdı.
Yine kongre duyurusu için Hidrolik Pnömatik Kongrelerini anlatan bir tanıtım filmi hazırlanarak sunumlarda kullanıldı ve sosyal medyada yayımlandı. AKDER tarafından üyelerine dönük olarak 28 Eylül 2016 tarihinde İstanbul’da organize edilen yemekte kongremiz ile ilgili bilgilendirme yapıldı.
Danışmanlar Kurulu ve AKDER üyeleri ile birlikte 6 Şubat 2017 tarihinde İstanbul’da toplantı gerçekleştirildi. Yürütme Kurulu Başkanı Semih Kumbasar yönetiminde 46 kişinin katılımıyla düzenlenen Danışmanlar Kurulu Toplantısında HPKON 2017 çalışmaları hakkında bilgi verildikten sonra Danışmanlar Kurulu Üyeleri, kongreye ilişkin görüş ve önerilerini dile getirdi.
Bültenimizi bu yıl içerik olarak hem kongre çalışmalarının ayrıntılı duyurusu hem de hidrolik pnömatik meslek disiplini alanındaki gelişmelerin ele alındığı bir yayın haline getirme hedefi ile hazırladık. Bu sayımızda, yapılan çalışmaların yanı sıra Düzenleme Kurulu Başkanımız, Yürütme Kurulu Başkanımız ve AKDER Yönetim Kurulu Başkanı’nın hem sektöre hem de kongremize ilişkin görüşlerine yer verdik. Yine bültenimizin iç sayfalarında Kongre Katılım Başvuru Formunu bulabilirsiniz. Kongreye katılımın artırılması, bildiri çeşitliliğinin sağlanması amacıyla formu doldurup kongre sekretaryamıza iletmenizi bekliyoruz.
HPKON paralelinde gerçekleşen serginin organizasyonunun bu yıl Hannover Messe tarafından düzenlenmesi için protokol imzalandı. Firmalar, yeni ürün ve sistemlerini tanıtma ve bu ürünleri birinci elden kullanıcıyla buluşturma imkânı yakalayacakları sergiye katılım için sergi yerleşim planını inceleyerek Hannover Messe Fuarcılık ile iletişime geçebilirler. Ayrıca VIII. Hidrolik Pnömatik Kongresi ve Sergisi’nde düzenlenecek etkinliklerin sektör firmaları tarafından desteklenmesi kongremize güç katacaktır. Bu nedenle sektörde faaliyet gösteren firma ve kişileri HPKON 2017’ye katkıda bulunmaya, destek olmaya ve katılmaya davet ediyoruz ” dedi.90. Sayı / Haber kategorisindeki diğer içerikler.

 • VIII. Ulusal Hidrolik Pnömatik Kongresi ve Sergisi’nin Hazırlıkları Devam Ediyor
 • İNOSUİT - İnovasyon Odaklı Mentörlük Projesi’nin 2. Dönem Kayıtları Başladı
 • Bosch Rexroth ve Hidropar İzmir Gübre Makineleri İçin Hidrolik Sistem Geliştirdi
 • Limak ve Boğaziçi Üniversitesi, Türkiye’nin Enerjik Mühendis Adaylarını Yetiştiriyor!
 • GATES İstanbul’da Ustalarla Buluştu
 • Makine İhracatçıları Birliği Başkanı Adnan Dalgakıran; “Kamuda Yerli Malı, Türkiye Sanayiinde Kaldıraç Etkisi Yaratacak”
 • MAKTEK, 2017’de İzmir’de
 • Borusan Mannesmann ABD’de “Yılın Boru Üreticisi” Ödülünü İkinci Kez Kazandı
 • Sanayide Gelecek Bosch ile Şekillenecek!
 • Metal İşleme Sektöründe Dünya’nın Önde Gelen Firmaları EMO’da Buluşuyor
 • WIN Eurasia 2018: Daha Fazla Kazandırmak İçin Bir Arada
 • Otomotiv Sektörünü Büyütecek Girişimciler İTÜ Çekirdek BIG BANG Sahnesine Hazırlanıyor
 • Parker Hannifin 100. Yılını Türkiye’de 2 Büyük Etkinlikle Kutladı
 • Danfoss, Endüstriyel Elektronik Merkezi kuruyor
 • Ayvaz, Uygulamalı Eğitim Merkezi’ne Destek Verdi • © Copyright 2005 - 2006 hidrolikpnomatik.com All Rights Reserved.
  90.SAYI Ziyaretçi Istatistlikleri

  Bugün 12 kişi ziyaret etmiş, şu an sitede 3 kişi bulunuyor, toplam ziyaret sayısı : 67056 kişi.