AJANS Mik
Yurt Dışı Fuarlar
  Yurt İçi Fuarlar
 

Mevcut site içeriğinde arama yapabilirsiniz. Örnegin: "hidrolik"
Hidrolik&Pnömatik web sitesini nereden duydunuz?
Anket Sonuçları

Yenilik ve etkinliklerden haberdar olmak için e-posta listemize mutlaka kayıt olunDergimizin güncel ve geçmiste yayinlanan sayilarina gözatabilirsiniz

Mikdisplay

http://www.maximator.com.tr/

http://www.ph-hydraulik.de/

http://tuyap.com.tr/fuarlar/plast-eurasia-2017#fuar-profili

Seyad Üyesidir

Ana Sayfa http://www.uzaymakina.com.tr/
 
  / 2017
 
Söyleşi 08.09.2017 tarihinden bu yana 2297 kez okundu. / 90. SAYI

Tek bileşenden komple sisteme Stauff Line: Kapıdan kapıya eksiksiz sorumluluk

Stauff, 50 yılı aşkın süredir makine ve tesis imalatına yönelik üstün kaliteye sahip hat bileşenleri ve hidrolik aksesuarların üreticisi olarak biliniyor. Stauff Grubu’nun CEO’su Jörg Deutz ile kuruluşun komple sistem tedarikçisi olma yolundaki istikrarlı ilerleyişi üzerine konuştuk.

Geçen yıl düzenlenen Hannover Fuarı’nda piyasayı kendi boru rakor programınız Stauff Connect ile şaşırtmıştınız. Fuardaki ziyaretçilerinizi bu yıl hangi yenilikler bekliyor?
2017 yılında öncelikli konumuz Stauff Line. Stauff Line, hidrolik sistemler için boru ve hortum hatları konusunda mevcut sistemlerin analiz ve optimizasyonundan yeni hat sistemi tasarımlarına, her türlü bileşenin tek tek ya da müşteriye özel olarak tasarlanıp monte edilmiş aksamların bir bütün olarak müşterinin montaj hattına teslimine kadar uzanan hizmetlerimizi kapsayan üst kavram. Bu konseptin birincil ön koşuluysa geçtiğimiz yıllarda genişletmek üzere istikrarlı şekilde üzerinde çalıştığımız, mobil ve sabit hidrolik sistemlere yönelik kapsamlı bileşen yelpazesiydi. Bu doğrultuda attığımız en önemli adımlardan biri iki yıl önce boru rakor programımız Stauff Connect’i piyasaya sürmek olmuştu. Stauff Grubu olarak şu anda da Werdohl’daki üretim merkezimizde üretim alanıdaki yatırımlarımızı sürdürüyoruz. Amacımız 2013 yılından beri parçası olduğumuz Deilingen merkezli Volz Grubu’nun kapsamlı hizmet kapasitesinin ve bizim halihazırda sahip olduğumuz olanaklara ek olarak bu ürün alanında beklenen talep artışını da karşılayabilecek kapasiteye ulaşmak. Hemen önümüzdeki yaz kendi merkezimizde büyük ölçekli üretime yönelik çok sayıda yüksek kaliteli transfer otomatını hizmete sokacağız. Böylece müşterilerimize uzun vadeli tedarik güvencesi sunabileceğiz.

Voswinkel GmbH ile yürütülen işbirliğinin buradaki rolü ne?
Voswinkel’in 2015 yılında satın alınması ve iki şirketin ürün portföyünün birleştirilmesi Stauff Line konseptinin hayata geçirilmesinde bir diğer önemli adımdı. Voswinkel, hızlı kapatma kuplajlarında dünyanın en büyük beş üreticisinden biri olmasının yanı sıra özellikle yüksek basınç tesisatları olmak üzere boru armatürlerinde kapsamlı bir ürün yelpazesi sunmakta. Elbette Voswinkel’in müşteriye özel boru hatları üretimi konusundaki yetkinliği ve uzun yıllara dayanan tecrübesi de Stauff Line konseptinin ayrılmaz bir parçası olacak.
Bu konseptin gerçekleştirilmesi için gereken pek çok boru hattı bileşeni zaten halihazırda üretim programımızın bir parçasıydı: On yıllardır kalitesiyle kendini kanıtlamış ve boru ve hortum bağlantısıyla adeta özdeşleşmiş Stauff kelepçelerinden flanşlara, vidalı kavramalardan küresel vanalara ve akış valflerine, giderek çeşitlenen iletim hattı bileşenlerinin üretimi konusunda tasarım ve üretim yetkinliğimizi uzun yıllar içerisinde daha da geliştirdik. Stauff Line, bizim bütünsel yaklaşımımızın vardığı son nokta: Böylece artık yalnızca kendi üretimimiz olan bileşenleri tek tek sunmakla kalmayıp talep olduğunda ihtiyaç duyulan kullanım alanına uygun şekilde optimize ederek birleştirilmiş aksamlar olarak da teslim edebileceğiz.

Bu konsept uygulamada nasıl görünecek? Bugüne kadar asli olarak hat bileşenleri tedarik ediyordunuz?
Bu gelecekte de böyle olmaya devam edecek. Stauff Line, tercihe göre kademelendirilebilir bir hizmet. Bu türden bileşenler tek tek tedarik edilebileceği gibi önceden monte edilmiş ve müşterinin ürününe entegre edilmeye hazır aksam ve sistemlere kadar uzanan bir ürün yelpazesi demek. Üstelik bu hizmet birbirine uyumlu şekilde tasarlanmış ve tek elden çıkmış bir sistemin sunduğu bütün teknik ve organizasyon avantajlarını da beraberinde getiriyor. Bu her iki seçenek için de ihtiyaca göre online mağazamız ya da EDI bağlantısı üzerinden kolay sipariş çözümleri ve bireysel tercihlere uygun teslimat modelleri sunabiliyoruz. Bu lojistik hizmetler de bileşen ve aksamların Kanban modeline uygun teslima-tından shadowboard ve A-frame olarak adlandırılan özel taşıma sistemlerinin kullanımına uzanan bir skalada kademelendirilebiliyor.

Birbirine uyumlu dediniz. Bu tam olarak ne anlama geliyor?
Stauff Line ürünleri yüksek kalite düzeyi bakımından tüm bileşenleriyle aynı seviyeye sahip uygulamalar. Böylece ürün programının büyük bölümünde teslimat standardı olarak çelik yer alırken diğer pek çok bileşen için de yüksek kalitede çinko/nikel yüzey kaplaması seçeneğini sunabiliyoruz. Bu standartlar yapı bileşenlerinin nakliye, işleme ve montajından sonra da korozyona karşı piyasadaki genel geçer stan-dardın çok üzerınde kalan ve tüm yasal gereklilikleri karşılayan bir güvence sağlıyor. Çinko/nikel yüzey kaplaması kullanılan ürünlerin ürün yelpazemizdeki payını gide-rek artırıyoruz: Örneğin Hannover Fuarı çerçevesinde daha önceki ürünlere ek ola-rak çeşitli yeni Voswinkel hızlı kapatma kuplajları ve Stauff küresel vanaları teslimat standarı olarak ilk kez bu yüzey kaplamasıyla tanıtılacak.
Teknik bileşenlerin birbirine uyumlu sunumunda yüksek kaliteli yüzey kaplamasının ötesine geçen iyi bir örnek olarak Voswinkel tarafından geliştirilen ve armatürle boru arasındaki bağlantılarda genel olarak ortaya çıkan emniyet boşluğunu dolduran blok sabitlemeli ve konik sızdırmazlık contalı hortum armatürlerini gösterebiliriz. Bu saye-de hortum hattının değiştirilmesi gibi durumlarda defalarca tekrarlanan gevşetme ve sıkma işlemlerinden sonra dahi bağlantının tam sızdırmazlığını kalıcı ve tekrarlanabi-lir şekilde sağlıyoruz.

Önceden monte edilmiş aksam ve sistemlerin sunduğu avantajlar neler?
Bükülmüş boru hatları ve hazır hortumlar da dahil olmak üzere iletim aksamları-nın gerekli tüm bileşenleriyle tasarımının ve önceden montajının yanı sıra maki-ne ve tesis üreticilerinin montaj hattına doğrudan teslimi, müşterinin tedarik masrafların, montaj süresin ve depolama yükü konusunda tasarruf edebilmesini sağlıyor. Teslimat noktasında aksamların optimum şekilde işlenebilmesini sağlamak için aksamların tanımlanmasını kolaylaştırmak ve parçaların karıştırılması riskini minimum seviyeye çekmek için sözünü ettiğimiz yük taşıyıcıları devreye giriyor. Böylece montaj güvenliği daha da arttırılabiliyor. Yani Stauff Line ile talep edildiği takdirde tüm bağlantılarıyla hidrolik hattın bütün sorumluluğunu üstlenebiliyoruz ve müşterilerimiz için planlamadan düzenlemeye, teslimattan montaja kadar her aşamada asli muhatabı olarak sahada hizmet vermeye hazır olabiliyoruz.

Bu doğrultuda hat bileşenlerinin önemi azalacak mı?
Hayır, tam aksine. Stauff Line konsepti, bileşen geliştirme ve üretimi konusunda onlarca yıla dayanan tecrübe ve yetkinliğimiz üzerinde temelleniyor. Bu alandaki araştırma, geliştirme, üretim ve lojistik yatırımlarımızı sürdüreceğiz. Yani kısacası tek tek bileşenlerin kalitesi ve tedarik kapasitesi artmaya devam edecek.

Uluslararası alandaki faaliyetlerinizden söz edebilir misiniz?
Stauff Grubu 20’ye yakın ülkedeki kendi şubeleri ve dünyadaki sanayi bölgelerinin neredeyse tamamına yayılmış tescilli sistem ve ticari ortaklarıyla tüm dünyada hizmet veriyor. Örneğin İngiltere’deki yan kuruluşumuz, sistem bazlı yaklaşımımız konusunda öncü rol oynadı ve entegre edilmeye hazır hat sistemlerinin tasarlanması, üretimi ve ön montajı konusunda 30 yılı aşkın süreye dayanan bir tecrübeye sahip. Başta süreç optimizasyonu ve güvenliği konusunda öncü rol oynayan demir yolu sektöründen olmak üzere pek çok uluslararası orijinal ekipman imalatçısı, bugün yerleşik oldukları ülkeden bağımsız olarak Sheffi-eld’daki merkezimizde üretilen aksamları kullanıyor. Bu klasik hidrolik sistemlerin ötesine geçen yetkinliğimizin de bir kanıtı. Yani Stauff Line ile uluslararası alanda çalışan makine ve tesis üreticilerinin beklentilerini karşılamaya en iyi şekilde hazırız. Bu kuruluşlar dünyanın her köşesindeki üretim ve montaj merkezlerinde kullanmak üzere bizim ürün ve hizmetlerimize ulaşabilirler. Bu özelliğimiz, Stauff Line’dan bağımsız olarak da mevcut başarımızın başlıca faktörlerinden biri ve önemi de giderek artmaya devam ediyor.90. Sayı / Söyleşi kategorisindeki diğer içerikler.

  • Tek bileşenden komple sisteme Stauff Line: Kapıdan kapıya eksiksiz sorumluluk  • © Copyright 2005 - 2006 hidrolikpnomatik.com All Rights Reserved.
    90.SAYI Ziyaretçi Istatistlikleri

    Bugün 19 kişi ziyaret etmiş, şu an sitede 1 kişi bulunuyor, toplam ziyaret sayısı : 68458 kişi.