AJANS Mik
Yurt Dışı Fuarlar
  Yurt İçi Fuarlar
 

Mevcut site içeriğinde arama yapabilirsiniz. Örnegin: "hidrolik"
Hidrolik&Pnömatik web sitesini nereden duydunuz?
Anket Sonuçları

Yenilik ve etkinliklerden haberdar olmak için e-posta listemize mutlaka kayıt olunDergimizin güncel ve geçmiste yayinlanan sayilarina gözatabilirsiniz

Mikdisplay

http://www.maximator.com.tr/

http://www.ph-hydraulik.de/

http://tuyap.com.tr/fuarlar/plast-eurasia-2017#fuar-profili

Seyad Üyesidir

Ana Sayfa http://www.uzaymakina.com.tr/
 
  / 2017
 
Haber 02.11.2017 tarihinden bu yana 239 kez okundu. / 91. SAYI

Türkiye’de Connected Enterprise Süreci, Teşvikler ve İhtiyaçlar

Türkiye’de adapte edilmeye başlanan Connected Enterprise konsepti, Türkiye’nin bulunduğu gelişmekte olan ülkeler grubundan bir üst seviyeye çıkabilmesinde rol oynayacak en önemli etkenlerden biri. Türkiye, gerçekleştirilen Connected Enterprise çalışmalarıyla rekabet avantajında sürdürülebilirliği sağlayabilir ve katma değeri yüksek üretim ile dünya değer zincirinden daha fazla pay alabilir. Şu an Türkiye’nin katma değerli ürünlerdeki payı yüzde 3’lerde seyrediyor. Türkiye, bu payını ancak yeni yol haritaları, temel ve nitelikli AR-GE çalışmaları ile Avrupa standartlarına ulaştırabilir.
Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği’nin (TÜSİAD) yayınladığı Endüstri 4.0 raporuna göre Connected Enterprise çalışmalarıyla birlikte Türkiye’nin sanayi üretiminde yaklaşık yüzde 3’e varan bir büyüme bekleniyor. Verimlilik artışının ise yüzde 4 ila 7 arasında olacağı öngörülüyor. Yaklaşık oranlara baktığımızda, GSMH’nın yüzde bir ve üzeri büyüme kaydedebileceğini söyleyebiliriz diyen Rockwell Automation Türkiye Ülke Direktörü Cenk Ceylan; “Yapılan son araştırmalara göre; Türkiye için beklenen bu büyümeleri otomasyon sektöründe yaşanan olumlu gelişmeler doğrudan etkileyecektir. Bu gerçeğin farkına varıp, politikalarımızı da dijital dönüşüme adapte edersek hedeflere sağlam adımlarla ulaşmış oluruz” dedi.

“Mevcut tesisler için gerçekçi teşvikler gerek”
Türkiye’nin hedeflediği büyümeye ve rakamlara ulaşabilmesi için mevcut tesislerin ve sanayinin belli bir teknolojik seviyeye çıkarılması gerektiğini aktaran Rockwell Automation Türkiye Ülke Direktörü Cenk Ceylan; “Son dönemde ülkemizde çok güzel sanayi teşvikleri açıklandı. Bunlar hep yeni fabrika yatırımları ile ilgili oldu. Bu adımlar sadece otomasyon sektörü için değil, sanayimizi Connected Enterprise reformuna çok daha hızlı adapte etmek ve Türk sanayisinin üretim geleceğine ışık tutmak için de atılıyor. Bunların yanında mevcut tesisler için Connected Enterprise’a yönelik yapılacak gerçekçi yatırımların teşvik edileceği bir program da ortaya çıkarılsa dijital dönüşüme geçiş süreci hızlandırılmış olacaktır. Böylece fabrika yöneticilerinin Connected Enterprise’a geçiş sürecine karar verme zorluğu ortadan kalkacaktır” dedi.

“Dijital dönüşüm sürecinde önce ihtiyaçlar belirlenmeli”
Rockwell Automation’ın Amerika’da yer alan Fabrikası, 30 yıl önce kurulmuş olmasına rağmen, çalışma süreçleri günümüze adapte olarak Connected Enterprise seviyesinde çalışıyor. Bu şekilde her üretim tesisi ve işletme Connected Enterprise sürecine adapte olurken kendi ihtiyaçlarını belirlemeli diyen Cenk Ceylan; “Connected Enterprise’ın uygulanabileceği birçok modül, yapı ve yazılım mevcut. Gerçekten tesisin verimini üretimini kapasitesini artıracak, arıza ve duruş oranını azaltacak anahtar konular ne ise bunu en iyi müşterinin kendisi bilir. Bunu örneklendirecek olursak; bir ERP sistem tedarikçisi fabrika yöneticisi ziyaretine gidiyor ve ihtiyaçlarını soruyor. Fabrika yöneticisi "Hepsini kurun" derse çıkan faturayı tahmin bile edemeyiz. "Şu modül olmasın burada ekstra bir optimizasyona gitmem mümkün görünmüyor, üretim modülü olsun, tedarikçilerime iş emirlerini mevcut ERP sistemi üzerinden gönderemiyorum" şeklinde tercihlerini ve ihtiyaçlarını ERP sistem tedarikçisine belirtirse en uygun çözümler tesise adapte edilecektir. Bu bakımdan fabrika yöneticilerinin öncelikli olarak ihtiyaçlarını belirlemesi önemli” dedi.
Türkiye’nin dijital dönüşüm sürecine daha hızlı adapte olabilmesi için ülke olarak doğru stratejiler belirlememiz gerekiyor diyerek konuyu özetleyen Ceylan; “Devletimizin uygulayacağı gerçekçi ve yerinde teşvikler, üreticilerin ihtiyaçlarını belirlemesinde önemli rol oynayacak. Süreci doğru planlamak ve doğru yatırımlar yapmak uzun vadede Türkiye’nin sanayi üretimine büyük oranda katkı sağlayacaktır” dedi.91. Sayı / Haber kategorisindeki diğer içerikler.

 • AKDER ile Hidrolik Pnömatik Kongresi Yine Elele
 • Hidrolik Pnömatik Kongresi Yürütme Kurulu Başkanı Semih KUMBASAR: Hidrolik Pnömatik Kongreleri Sektörümüzün “PUSULASI” Olmuştur
 • Makineciler Verimlilik Odaklı Destek Talep Ediyor
 • Milli ve yerli şirketler artacak Şirketlere Millilik ve Yerlilik Endeksi Geliyor
 • MÜSİAD ve KOSGEB Sanayi Devrimi için İşbirliğinde
 • E-Berk Milli Tünel Açma Makinası
 • Mitsubishi Electric’in interaktif robot projesi “Threebots” Cannes’da Gümüş Aslan ödülü aldı Üç Robota Bir Aslan
 • Türkiye’de Connected Enterprise Süreci, Teşvikler ve İhtiyaçlar
 • MAKTEK İzmir, Bölge Ekonomisine 250 milyon Dolarlık İş Hacmi Sağlayacak
 • VIII. Bakım Teknolojileri Kongresi ve Sergisi Denizli’de Düzenlendi
 • Hidroelektrik santralleri lideri Global Hydro Türkiye yatırımlarına hız verdi
 • Sanayi 4.0 Yolculuğunda Akıllı Fabrikalar Dönemi
 • Endüstri Parkları Geliyor
 • Mobil DTE 10 Excel™ ile Maden Şirketi 1,1 Milyon Dolar Tasarruf Etti
 • Avrasya Ambalaj Fuarı, 2017 için hazır
 • AİMSAD Genel Kurulu'nda Mustafa Erol yeniden Başkan seçildi
 • Havacılık Endüstrisinin Geleceğini Yolcu Deneyimleri Şekillendirecek
 • Türkiye’nin İlk Hibrit Jeneratörü Teksan’a Enerji Verimliliği Ödülü getirdi
 • Jeotermal Santraller, İnsana ve Doğaya Zarar Vermeden Üretime Devam Ediyor
 • Boğaziçi Üniversitesi Sanayi İle İşbirliği Yaparak, Düşük Isıda Yenilenebilir Eenerji Üretti • © Copyright 2005 - 2006 hidrolikpnomatik.com All Rights Reserved.
  91.SAYI Ziyaretçi Istatistlikleri

  Bugün 14 kişi ziyaret etmiş, şu an sitede 4 kişi bulunuyor, toplam ziyaret sayısı : 56283 kişi.