AJANS Mik
Yurt Dışı Fuarlar
  Yurt İçi Fuarlar
 

Mevcut site içeriğinde arama yapabilirsiniz. Örnegin: "hidrolik"
Hidrolik&Pnömatik web sitesini nereden duydunuz?
Anket Sonuçları

Yenilik ve etkinliklerden haberdar olmak için e-posta listemize mutlaka kayıt olunDergimizin güncel ve geçmiste yayinlanan sayilarina gözatabilirsiniz

Mikdisplay

http://www.maximator.com.tr/

http://www.ph-hydraulik.de/

http://tuyap.com.tr/fuarlar/plast-eurasia-2017#fuar-profili

Seyad Üyesidir

Ana Sayfa http://www.uzaymakina.com.tr/
 
  / 2017
 
Haber 02.11.2017 tarihinden bu yana 266 kez okundu. / 91. SAYI

AKDER ile Hidrolik Pnömatik Kongresi Yine Elele

AKDER Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Suat DEMİRER’in HPKON ile ilgili yapmış olduğu açıklamayı sizlerle paylaşıyoruz.
“Kısa adı AKDER olan AKIŞKAN GÜCÜ DERNEĞİ, 1994 yılında sektörün önde gelen firmaları tarafından kurulmuştur.
AKIŞKAN; sektörümüzde genel olarak enerji dönüşümlerinde kullanılan yağ, su, hava, vb. sıvı ve gazlara Türkçe olarak verilen bir isimdir. İngilizce karşılığı Fluid’dir.
AKDER Türkiye’de Hidrolik ve Pnömatik sektöründe hizmet veren; imalatçı, ithalatçı ve distribütörlerden kalburüstü firmaların bir araya gelerek kurdukları bir dernektir. Halen ülke çapında 76 üyeye sahip bulunmaktadır.
AKDER, tüzüğü gereği iştigal konusu ile ilgili olarak, üyeler arasında ve piyasada etik kuralların uygulanmasını, ülkemizde bu konuda kalite standartlarının oluşturulmasını, istatistiki bilgilerin toplanmasını, üyeleri ve kullanıcıların eğitimi için destek verilmesini ve gerekiyorsa bu eğitimi bizzat üstlenmeyi, üyelerinin ticari başarısı için fuar, tanıtım ve çeşitli organizasyonlarda yer almayı hedefleyen bu sektörün tek kuruluşudur.
AKDER, hedeflerini gerçekleştirmek için 2002 yılında Avrupa’da bu konuda hizmet vermekte olan benzer derneklerin oluşturduğu, Akışkan Gücü’nün Avrupa Birliği versiyonu diyebileceğimiz, CETOP’a (Comité Européen des Transmissions Oléohydrauliques et Pneumatiques) da üye olmuştur.
Yine 2007 yılında OAİB(Orta Anadolu İhracatçılar Birliği) tarafından oluşturulan MSSP’ye (Makine Sanayi Sektör Platformu) üye olarak ülkemizde makina ihracatına destek vermeyi bir görev olarak üstlenmiştir.
AKDER; OAİB ve üyelerinin desteği ve teşvikiyle UAGEM Ulusal Akışkan Gücü Eğitim Merkezi adıyla bir eğitim merkezi kurmuş ve CETOP’un tavsiyeleri doğrultusunda 2009 yılından bu yana Hidrolik ve Pnömatik eğitimleri vermektedir. Halen Perpa Ticaret Merkezi içinde B Blok kat 12 No: 2087’de bulunan kendi merkezinde veya istek halinde firma iş yerlerinde eğitimlerini devam ettirmektedir. Eğitime katılanlara AKDER Sertifikası verilmekte, istek halinde CETOP’dan alınan yetki ile yapılacak bir sınav sonucu bütün Avrupa’da geçerli mesleki pasaport niteliğinde CETOP onaylı sertifika da verilebilmektedir.
Sektör içinde kalite konusunda başvuru kaynağı olmak üzere TSE (Türk Standartları Enstitüsü) ile işbirliği yaparak Avrupa teknik standartlarının TS standardı olarak yayınlanması ve uygulanması konusunda aktif görev almıştır ve bu görevini hala sürdürmektedir. Ayrıca üyelerinden oluşturduğu bir Ayna Komite kurarak kendi sektöründe uluslararası standart taslak çalışmaları için TSE’nin görüş oluşturmasına destek olmaktadır.
Kendi konusunda uyuşmazlıkların çözümünde danışmanlık desteği verebilecek bilgi ve yetkinliğe sahip üyeleri mevcuttur. CETOP üyeliği ile Avrupa ölçeğinde akredite olmuş olan AKDER Akışkan Gücü Derneği, gerektiğinde bu kuruluştan da her türlü desteği alabilecek bağlantılara sahiptir.
HPKON bizim sektörümüzün yurt içinde düzenlediği en önemli mesleki forumdur. Birincisinin yapıldığı 1999 yılından bu yana 2 senede bir, son yıllarda 3 senede bir yapılan bu etkinlik sayesinde AKDER üyesi olan veya olmayan, tüm sektör ve ilgili kişi ve kuruluşlar bir araya gelmekte, teknik ve ticari konuları tartışabilmektedir.
HPKON’un yürütücüsü MMO olmakla beraber, her türlü teknik destek AKDER yönetimi ve üyeleri tarafından verilmektedir. Ben de şahsen AKDER Yönetim Kurulu Başkanı olarak HPKON Yürütme Kurulu içinde bulunmaktan ve bu etkinliğe katkı vermekten mutluyum.
VIII. HPKON Hidrolik ve Pnömatik Kongre ve Sergisinin sektörümüze ve tüm sanayimize başarılar getirmesini dilerim.”91. Sayı / Haber kategorisindeki diğer içerikler.

 • AKDER ile Hidrolik Pnömatik Kongresi Yine Elele
 • Hidrolik Pnömatik Kongresi Yürütme Kurulu Başkanı Semih KUMBASAR: Hidrolik Pnömatik Kongreleri Sektörümüzün “PUSULASI” Olmuştur
 • Makineciler Verimlilik Odaklı Destek Talep Ediyor
 • Milli ve yerli şirketler artacak Şirketlere Millilik ve Yerlilik Endeksi Geliyor
 • MÜSİAD ve KOSGEB Sanayi Devrimi için İşbirliğinde
 • E-Berk Milli Tünel Açma Makinası
 • Mitsubishi Electric’in interaktif robot projesi “Threebots” Cannes’da Gümüş Aslan ödülü aldı Üç Robota Bir Aslan
 • Türkiye’de Connected Enterprise Süreci, Teşvikler ve İhtiyaçlar
 • MAKTEK İzmir, Bölge Ekonomisine 250 milyon Dolarlık İş Hacmi Sağlayacak
 • VIII. Bakım Teknolojileri Kongresi ve Sergisi Denizli’de Düzenlendi
 • Hidroelektrik santralleri lideri Global Hydro Türkiye yatırımlarına hız verdi
 • Sanayi 4.0 Yolculuğunda Akıllı Fabrikalar Dönemi
 • Endüstri Parkları Geliyor
 • Mobil DTE 10 Excel™ ile Maden Şirketi 1,1 Milyon Dolar Tasarruf Etti
 • Avrasya Ambalaj Fuarı, 2017 için hazır
 • AİMSAD Genel Kurulu'nda Mustafa Erol yeniden Başkan seçildi
 • Havacılık Endüstrisinin Geleceğini Yolcu Deneyimleri Şekillendirecek
 • Türkiye’nin İlk Hibrit Jeneratörü Teksan’a Enerji Verimliliği Ödülü getirdi
 • Jeotermal Santraller, İnsana ve Doğaya Zarar Vermeden Üretime Devam Ediyor
 • Boğaziçi Üniversitesi Sanayi İle İşbirliği Yaparak, Düşük Isıda Yenilenebilir Eenerji Üretti • © Copyright 2005 - 2006 hidrolikpnomatik.com All Rights Reserved.
  91.SAYI Ziyaretçi Istatistlikleri

  Bugün 29 kişi ziyaret etmiş, şu an sitede 2 kişi bulunuyor, toplam ziyaret sayısı : 56298 kişi.