AJANS Mik
Yurt Dışı Fuarlar
  Yurt İçi Fuarlar
 

Mevcut site içeriğinde arama yapabilirsiniz. Örnegin: "hidrolik"
Hidrolik&Pnömatik web sitesini nereden duydunuz?
Anket Sonuçları

Yenilik ve etkinliklerden haberdar olmak için e-posta listemize mutlaka kayıt olunDergimizin güncel ve geçmiste yayinlanan sayilarina gözatabilirsiniz

Mikdisplay

http://www.maximator.com.tr/

http://www.ph-hydraulik.de/

http://tuyap.com.tr/fuarlar/plast-eurasia-2017#fuar-profili

Seyad Üyesidir

Ana Sayfa http://www.uzaymakina.com.tr/
 
  / 2017
 
Haber 19.05.2018 tarihinden bu yana 671 kez okundu. / 95. SAYI

Bosch’tan First Robotics Competition İçin Öğrencilere Destek

Bosch, tasarladıkları robotlarla First Robotics Competition’da yarışan liseli öğrencilere, robot teknolojisine olan ilgilerini arttırmak, onları bu alanda motive etmek ve kendilerini geliştirmelerini sağlamak amacıyla destek veriyor.
Amerika’da 26 yıldır düzenlenen liselerarası robotik yarışması FIRST Robotics Competition’ın Türkiye ayağında finalist gençler, 12 Mart'ta Ülker Arena'da düzenlenen finallerde 6 haftada tasarladıkları ro-botları sergilediler. Lise çağındaki gençlerin takım ruhunu, yardımlaşmayı ve sonuç yerine sürece odak-lanarak, birlikte kazanmayı benimsemesini amaçlayan etkinlikte, öğrenciler hayal sınırlarını zorlayan ro-botlarıyla geleceğe dair umut oldular.
Kazanmanın, galibiyetin değil dayanışma ve iş birliğinin ön plana çıktığı etkinlikte Bosch’un maddi ve ma-nevi desteğini alan Gültepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Robot Takımı Gültepe Robotics Türkiye’de ilk defa resmi olarak yapılan First Robotics Competition 2018 İstanbul Regional’da üretim teknikleri ve konsept açısından en güçlü, en sağlam robota verilen Quality Award ödülünün sahibi oldu. Aynı zamanda takım mentörü Burhan Şengün de doğru iletişim teknikleri kullanarak takımına liderlik eden, öğreten ve ilham veren en iyi mentöre verilen 2018 Woodie Flowers ödülünü almaya hak kazandı.

Bosch’tan yeni nesil insan kaynağının yetişmesine destek
‘Yaşam için teknoloji’ mottosuyla geleceği şekillendiren yenilikçi teknolojilere imza atan, dünyanın ve ül-kemizin Sanayi 4.0 dönüşümünde öncü rol üstlenen Bosch, bu dönüşümle birlikte ihtiyaç duyacağı insan kaynağının gelişimi için de misyon ve sorumluluk üstleniyor. FIRST Robotics Competition 2018 İstanbul Regional yarışmasına katılan 5 liseye maddi ve manevi destek veren Bosch, teknoloji alanındaki bilgi ve tecrübelerini eğitim dünyasına aktarıyor. Bosch Türkiye, İstanbul dışında, Avusturya ve Amerika’nın fark-lı şehirlerinde düzenlenen First Robotics Competition etkinliklerine de destek veriyor.
Yaşamımızı her alanda şekillendiren robot teknolojisine yönelik, öğrencilerin gelecek vizyonlarını oluş-turma ve fikirleriyle yarının dünyasını şekillendirme imkânı sunmayı hedefleyen Bosch, öğrencilere güve-niyor ve yarının robotlarını tasarlamaları için destekliyor.95. Sayı / Haber kategorisindeki diğer içerikler.

 • AKDER’de Semih Kumbasar Dönemi
 • MAİB Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Dalgakıran, 12 Yıllık Görevini Kutlu Karavelioğlu'na Devir Etti
 • MAKFED MEYEM, Sertifika Vermeye Başladı
 • Aktaş Holding Yeni Pazarlarda Yatırımlarıyla Büyümeye Devam ediyor
 • Bosch’un ‘Değişimi Şekillendirin’ Programı Bu Yıl Yıldız Teknik Üniversitesi’nde
 • SAMSUNG TÜRKİYE ve BOREAS A.Ş. İşbirliği ile düzenlenen panelde; “Türkiye’nin Kadın Mühendisleri, Türkiye’de Kadın Mühendis Olmayı” Anlattı
 • Hidromek, Üniversite-Sanayi İşbirliğine Yeni Bir Boyut Kazandırıyor
 • Su ve Yakıt Tasarrufu Sağlayan Proje, 5. Karbon Zirvesinde Ödüllendirildi
 • HKTM, Ar-Ge Merkezi Kurdu
 • Ekin Teknoloji, Ulusal Kalite Günleri’nde gençlerle buluştu “Çok çalışmak ve fark yaratmak başarıyı beraberinde getirir”
 • Trio Mobil CEO’su Nevzat Ataklı: "Endüstri 4.0 için geliştirdiğimiz teknolojiler ile Türk firmalarının dünya ile yarışmasını sağlayacağız"
 • Bosch’tan First Robotics Competition İçin Öğrencilere Destek • © Copyright 2005 - 2006 hidrolikpnomatik.com All Rights Reserved.
  95.SAYI Ziyaretçi Istatistlikleri

  Bugün 425 kişi ziyaret etmiş, şu an sitede 2 kişi bulunuyor, toplam ziyaret sayısı : 99976 kişi.