AJANS Mik
Yurt Dışı Fuarlar
  Yurt İçi Fuarlar
 

Mevcut site içeriğinde arama yapabilirsiniz. Örnegin: "hidrolik"
Hidrolik&Pnömatik web sitesini nereden duydunuz?
Anket Sonuçları

Yenilik ve etkinliklerden haberdar olmak için e-posta listemize mutlaka kayıt olunDergimizin güncel ve geçmiste yayinlanan sayilarina gözatabilirsiniz

Mikdisplay

http://www.maximator.com.tr/

http://www.ph-hydraulik.de/

http://tuyap.com.tr/fuarlar/plast-eurasia-2017#fuar-profili

Seyad Üyesidir

Ana Sayfa http://www.uzaymakina.com.tr/
 
  / 2017
 
Haber 19.05.2018 tarihinden bu yana 609 kez okundu. / 95. SAYI

HKTM, Ar-Ge Merkezi Kurdu

HKTM Genel Müdür İlhan Çelebi, Türkiye’nin 854. Ar-Ge merkezi olduklarını ifade etti.
Makine uygulamaları ve mühendislik, fabrika otomasyonu ve mobil uygulamalar alanlarında hidrolik, elektrikli tahrik ve kontrol ile doğrusal hareket ve montaj teknolojilerinin tasarım, geliştirme, üretim ve satış faaliyetlerini gerçekleştiren HKTM, Ar-Ge merkezi kurdu. Türkiye’nin 854. Ar-Ge merkezi olduklarını ifade eden HKTM Genel Müdür İlhan Çelebi, Ar-Ge merkezi faaliyetlerini, şirketin ana faaliyet alanları ile uyumlu olarak sürdüreceklerini söyledi. Hidrolik proje, mekanik ve otomasyon proje ile elektromekanik ve robotik proje sistemlerinin geliştirilmesi olmak üzere Ar-Ge projelerini gerçekleştirdiklerini belirten Çelebi,” Ar-Ge merkezimizi kurmuş olmaktan dolayı büyük gurur duyuyoruz. Bundan sonraki hedeflerimiz, sürdürülebilir bir büyüme için yenilikçi ve özgün, uluslararası zeminde patente konu olabilecek, orta ve ileri teknolojiye sahip, ihracat potansiyeli yüksek ürün ve sistemler geliştirmek. Hareket kontrol teknolojileri üzerine çalışma yapan yüksek lisans ve doktora öğrencileri ile de ortak projeler yapılması için proje alanları oluşturup istihdam sağlamak istiyoruz” dedi. Araştırma kurumları, üniversiteler ve tedarikçilerle iş birliklerini arttırarak, yılda en az 2-3 ortaklı proje gerçekleştirmek istediklerini söyleyen Çelebi, Ar-Ge personelinin yetkinlik bazlı gelişimi için İK stratejileri oluşturarak bu sayede Ar-Ge merkezi mühendislik yetkinliklerini arttırmak istediklerini dile getirdi. Türkiye’nin yurtdışına bağımlı olduğu ve birçok farklı sektör tarafından ithal edilen hareket ve kontrol sistemleri ile ilgili ürünleri tasarlayıp, geliştirerek katalog ürün haline getirmek istediklerini kaydeden Çelebi sözlerini şöyle fikri ve sınai mülkiyet stratejileri doğrultusunda ulusal ve uluslararası patent sayısını arttırmak ve yılda en az 2-3 adet yeni patent başvurusu yapmak istediklerini iletti.95. Sayı / Haber kategorisindeki diğer içerikler.

 • AKDER’de Semih Kumbasar Dönemi
 • MAİB Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Dalgakıran, 12 Yıllık Görevini Kutlu Karavelioğlu'na Devir Etti
 • MAKFED MEYEM, Sertifika Vermeye Başladı
 • Aktaş Holding Yeni Pazarlarda Yatırımlarıyla Büyümeye Devam ediyor
 • Bosch’un ‘Değişimi Şekillendirin’ Programı Bu Yıl Yıldız Teknik Üniversitesi’nde
 • SAMSUNG TÜRKİYE ve BOREAS A.Ş. İşbirliği ile düzenlenen panelde; “Türkiye’nin Kadın Mühendisleri, Türkiye’de Kadın Mühendis Olmayı” Anlattı
 • Hidromek, Üniversite-Sanayi İşbirliğine Yeni Bir Boyut Kazandırıyor
 • Su ve Yakıt Tasarrufu Sağlayan Proje, 5. Karbon Zirvesinde Ödüllendirildi
 • HKTM, Ar-Ge Merkezi Kurdu
 • Ekin Teknoloji, Ulusal Kalite Günleri’nde gençlerle buluştu “Çok çalışmak ve fark yaratmak başarıyı beraberinde getirir”
 • Trio Mobil CEO’su Nevzat Ataklı: "Endüstri 4.0 için geliştirdiğimiz teknolojiler ile Türk firmalarının dünya ile yarışmasını sağlayacağız"
 • Bosch’tan First Robotics Competition İçin Öğrencilere Destek • © Copyright 2005 - 2006 hidrolikpnomatik.com All Rights Reserved.
  95.SAYI Ziyaretçi Istatistlikleri

  Bugün 392 kişi ziyaret etmiş, şu an sitede 1 kişi bulunuyor, toplam ziyaret sayısı : 99943 kişi.