AJANS Mik
Yurt Dışı Fuarlar
  Yurt İçi Fuarlar
 

Mevcut site içeriğinde arama yapabilirsiniz. Örnegin: "hidrolik"
Hidrolik&Pnömatik web sitesini nereden duydunuz?
Anket Sonuçları

Yenilik ve etkinliklerden haberdar olmak için e-posta listemize mutlaka kayıt olunDergimizin güncel ve geçmiste yayinlanan sayilarina gözatabilirsiniz

Mikdisplay

http://www.maximator.com.tr/

http://www.ph-hydraulik.de/

http://tuyap.com.tr/fuarlar/plast-eurasia-2017#fuar-profili

Seyad Üyesidir

Ana Sayfa http://www.uzaymakina.com.tr/
 
  / 2017
 
Haber 08.09.2017 tarihinden bu yana 584 kez okundu. / 90. SAYI

Otomotiv Sektörünü Büyütecek Girişimciler İTÜ Çekirdek BIG BANG Sahnesine Hazırlanıyor

İTÜ ARI Teknokent ve Otomotiv İhracatçıları Birliği (OİB) işbirliğiyle, 2015 yılında İTÜ Çekirdek bünyesinde açılan ‘Otomotiv Teknolojileri Kategorisi’ bu yıl da otomotiv alanındaki girişimcileri Big Bang sahnesine davet ediyor. İTÜ Çekirdek’te “Otomotiv Teknolojileri” kategorisine başvurmak isteyenler için son tarih 19 Ağustos 2017.
Türkiye'nin ihracat lideri olan otomotiv sektörünün, temelden yetişecek inovatif teknolojilerle önümüzdeki yıllarda daha da büyümesi hedefiyle güçlerini 2015 yılında birleştiren İTÜ ARI Teknokent ve OİB, geçen sürede başarı hikayelerinin doğuşuna olanak tanıdı. İTÜ Çekirdek’in Otomotiv Teknolojileri Kategorisi girişimleri IUGO, Enwair, Garajyeri, RePG ve Parkkolay bugüne kadar toplam 5 milyon TL değerinde yatırım aldı.
Türkiye’nin otomotivde rekabet avantajını, bu alana yönelik teknoloji üretmekle gerçekleştirebileceği inanıcıyla yola çıkan OİB ve İTÜ ARI Teknokent, İTÜ Çekirdek “Otomotiv Teknolojileri Kategorisi”ne yenilikçi teknolojiler üreten tüm girişimcileri bekliyor. “Otomotiv Teknolojileri Kategorisi”nde güvenlik sistemleri, çevre dostu üniteler, navigasyon, akıllı donanım, elektrik ve elektronik sitemler, iç-dış aydınlatma, akıllı araç yazılımları, enerji tasarrufu gibi bir otomobili oluşturan teknolojilere yönelik fikri ya da projesi olan girişimciler yer alıyor.
OİB-İTÜ ARI Teknokent işbirliği ile doğan başarı hikayeleri
OIB-İTÜ ARI Teknokent ortaklığı kapsamında, OIB’in 6 yıldır gerçekleştirdiği “Otomotiv Ar-Ge Proje Pazarı ve Komponent Tasarım Yarışması”nda dereceye giren projeler İTÜ Çekirdek’e alınıyor. Proje sahibi girişimciler OİB’in otomotiv alanında deneyiminden faydalanırken, İTÜ Çekirdek’in sunduğu hızlandırılmış eğitim programından, geniş network ağı ile tanışma ve onlarca mentordan faydalanma imkanından yararlanıyor. Ayrıca girişimcilerin, OİB’in 75.000 TL’lik Ar-Ge Fonu ile İTÜ laboratuvarlarında prototip geliştirme masrafları karşılanıyor.
Süreç sonunda İTÜ Çekirdek’e “Otomotiv Teknolojileri” kategorisinde katılan girişimciler, İTÜ Çekirdek Big Bang girişimcilik yarışmasına katılım ve 5 milyon TL değerinde ödül ve yatırımlardan yararlanma şansı yakalıyor.
Son iki yılda İTÜ Çekirdek’te kuluçkaya alınarak desteklenen girişimcilerin pek çoğu yatırım alarak projelerini geliştirme imkanı yakaladı. Kendi uzmanlıklarını müşterilerle buluşturarak ticari faaliyetlerine başlayan girişimciler, otomotiv sektörüne ekonomik olarak da değer katmaya başladı.
Bu projeler arasında yer alan, sürücü davranışlarını inceleyen ve iyileştiren, ileri seviye sürücü destek sistemlerine yönelik otomotiv teknolojileri geliştiren iUGO Teknoloji, Keiretsu Forum Türkiye Melek Yatırımcıları’ndan 4.5 milyon dolar şirket değerlemesi ile 400 bin dolar melek yatırım aldı. 2015 yılında kurulan ve o sene katıldığı Big Bang yarışmasında finale kadar yükselerek 220.000 TL değerinde ödül kazanan IUGO, son olarak Shell ile anlaşma yaparak 650 araçlık satış gerçekleştirdi ve Koç Holding şirketi Inventram'ın Preferred Company listesine girmeyi başardı.
Patentli yeni pil teknolojisi ile modern hayatın baş ağrısı çabuk eskiyen, çabuk biten pil sorununu çözüme kavuşturan Enwair ise Big Bang’de 150.000TL değerinde ödül kazandıktan sonra önce 250.000TL, ardından 750.000TL yatırım alarak çalışmalarını hızlandırdı. Enwair’in gelecek yıllarda potansiyelini gerçekleştirmesi halinde 120 milyon dolarlık Türkiye batarya pazarının lideri olabileceği düşünülüyor.
Yenilikçi yenilenebilir enerji sistemleri üzerine çalışan ve elektrikli araba ile şebeke dışı elektrik ihtiyaçları için devrimsel etkisi olabilecek RePG de son bir yılda 740 bin TL değerinde yatırım aldı. Trafik sorunuyla birlikte otopark sorununun da günden güne büyümesiyle bu sorunu çözmek için mobil uygulama geliştiren Parkkolay, katıldığı Big Bang’de OİB ödülü de dahil 85.000TL değerinde ödül kazandı. Firma son olarak yatırımcısından aldığı 250.000TL’lik yatırım ile otopark ağını büyütme ve pazarlama faaliyetlerine devam ediyor. Boş duran aracını kiralayarak ek gelir elde etmek isteyen araç sahiplerinin paylaşım platformu Garajyeri ise sektörel dönüşüm yaratma potansiyeline sahip az sayıda sarsıcı yenilikten birisi olarak son bir yıl içinde 800 bin dolar yatırım aldı.
OİB ve İTÜ ARI Teknokent işbirliği ile kendi başarı hikayesini yazmak isteyen tüm girişimciler İTÜ Çekirdek ‘Otomotiv Teknolojileri Kategorisi’ne www.itucekirdek.com adresinden başvurabiliyor.90. Sayı / Haber kategorisindeki diğer içerikler.

 • VIII. Ulusal Hidrolik Pnömatik Kongresi ve Sergisi’nin Hazırlıkları Devam Ediyor
 • İNOSUİT - İnovasyon Odaklı Mentörlük Projesi’nin 2. Dönem Kayıtları Başladı
 • Bosch Rexroth ve Hidropar İzmir Gübre Makineleri İçin Hidrolik Sistem Geliştirdi
 • Limak ve Boğaziçi Üniversitesi, Türkiye’nin Enerjik Mühendis Adaylarını Yetiştiriyor!
 • GATES İstanbul’da Ustalarla Buluştu
 • Makine İhracatçıları Birliği Başkanı Adnan Dalgakıran; “Kamuda Yerli Malı, Türkiye Sanayiinde Kaldıraç Etkisi Yaratacak”
 • MAKTEK, 2017’de İzmir’de
 • Borusan Mannesmann ABD’de “Yılın Boru Üreticisi” Ödülünü İkinci Kez Kazandı
 • Sanayide Gelecek Bosch ile Şekillenecek!
 • Metal İşleme Sektöründe Dünya’nın Önde Gelen Firmaları EMO’da Buluşuyor
 • WIN Eurasia 2018: Daha Fazla Kazandırmak İçin Bir Arada
 • Otomotiv Sektörünü Büyütecek Girişimciler İTÜ Çekirdek BIG BANG Sahnesine Hazırlanıyor
 • Parker Hannifin 100. Yılını Türkiye’de 2 Büyük Etkinlikle Kutladı
 • Danfoss, Endüstriyel Elektronik Merkezi kuruyor
 • Ayvaz, Uygulamalı Eğitim Merkezi’ne Destek Verdi • © Copyright 2005 - 2006 hidrolikpnomatik.com All Rights Reserved.
  90.SAYI Ziyaretçi Istatistlikleri

  Bugün 20 kişi ziyaret etmiş, şu an sitede 3 kişi bulunuyor, toplam ziyaret sayısı : 75141 kişi.